Правда

Чехія долучиться до зони Євро після того, як її покине Греція

zeman-grecia

Греція 22 грудня відкликала з Праги свого посла Панайотіса Сарріса для консультацій. Співробітниця посольства Греції у Чехії Ева Жіжкова повідомила, що це є реакцією на висловлювання чеського президента Мілоша Земана.

«Він був викликаний для консультацій, що для греків є terminus technikus, це є певна форма протесту», – зазначила Жіжкова.

Йдеться про висловлювання Мілоша Земана в інтерв’ю словацькому агентству, де президент Чехії заявив, Прага мала б долучитись до єврозони, але тільки після того, як її покине Греція.

«Я був дуже розчарований наслідками переговорів, які майже прямували до так званого Grexitu, але врешті закінчились тим, що Греція залишилась в єврозоні», – зазначив Мілош Земан.

Чеський президент при цьому висловив побоювання, що за таких умов чеські платники податків будуть змушений «сплачувати грецькі борги».

Грецьке міністерство закордонних справ опублікувало свій коментар щодо висловлювань президента Чехії. У ньому, зокрема, зазначається, що «Чеська Республіка є членом Європейського союзу також і завдяки Греції». Так і «не дочекавшись, що Чехія візьме назад образливі висловлювання Мілоша Земана», Греція відкликала свого посла з Праги.

Речник президента Мілоша Земана Їржі Овчачек 22 грудня заявив, що крок Греції коментувати не буде. «Що ж до погляду пана президента на Грецію, то він на ньому наполягає і буде наполягати», – наголосив Їржі Овчачек.

Речник чеського МЗС Махаела Лаґронова повідомила, що міністр закордонних справ Чехії Любомір Заоралек буде намагатись ще у вівторок з’ясувати обставити відкликання посла Греції.

Правда України

Правда

Посіпаки януковича намагаються помститися Самопомочі ініціюючи вибори у Миколаєві

mykolaiv

У Верховній Раді зареєстрували проект закону про проведення позачергових виборів міського голови Миколаєва.

Ініціатори законопроекту №3690 – народні депутати з фракції «Опозиційний блок» Михайло Папієв, Олександр Нечаєв і Сергій Ларін. Текст документа наразі відсутній.

Народний депутат від фракції «Опозиційний блок» Микола Скорик сьогодні заявив, що під час виборів міського голови Миколаєва були фальсифікації.

«Справа в тому, що кількість зареєстрованих виборців в Миколаєві між першим і другим туром збільшилася на 20 000 людей. Виходить, що за кілька тижнів у місті суттєво збільшувалася народжуваність, причому народжувалися люди, які одразу мали право голосу. Я думаю, що саме за рахунок цих людей кандидат від партії «Самопоміч» і отримав перемогу», – зазначив Скорик, слова якого цитує прес-служба «Опозиційного блоку».

Як повідомлялося на сайті Центральної виборчої комісії, на виборах мера Миколаєва переміг кандидат від об’єднання «Самопоміч» Олександр Сенкевич, який отримав 54,9% голосів виборців, його опонент від «Опозиційного блоку» Ігор Дятлов набрав 43,28%. У першому турі виборів перемогу отримав Дятлов, набравши 36,37% голосів виборців.

Після проведення другого туру виборів в «Опозиційному блоці» заявили, що вибори фальсифіковані і політична сила не визнає результатів виборів.

Правда України

Правда

У 2017 році Ощадбанк позбавлять державних гарантій на 100% вкладів населення

depozyty

Вже в 2017 році Ощадбанк може позбутися однієї зі своїх конкурентних переваг – державних гарантій за 100% вкладів населення.

Про це йдеться в проекті «Напрямів і принципів розвитку держбанків до 2025 року», який розробляє Мінфін.

«Рішення про терміни і умови приєднання до ФГВФО та скасування держгарантії за вкладами клієнтів в Ощадбанку в середньостроковій перспективі буде прийнято на основі економічного аналізу наслідків та ризиків для банку і банківського сектору, – йдеться в проекті стратегії. – Аналіз повинен бути проведений керівництвом банку за участю незалежних експертів, а рекомендації – затверджені новою спостережною радою та подані в Кабмін в 2016 році».

Економічною підставою для поширення на Ощадбанк єдиної для всіх банків системи гарантування депозитів стане те, що до 2017 року Мінфін планує продати приватним інвесторам не менше 25% акцій державних Ощадбанку та Укрексімбанку. Прихід в банк приватного інвестора і збереження повної держгарантії, на думку Мінфіну, несумісні.

Зараз «особливий» статус Ощадбанку прописаний в ст. 57 закону «Про банки і банківську діяльність». Тому установа не є учасником Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) і не відраховує йому регулярні збори, за рахунок яких виплачуються вклади в ліквідованих банках. У ході змін Ощадбанк вперше стане членом ФГВФО.

Для цього йому доведеться заплатити близько 0,5 млрд грн: початковий внесок складе 1% статутного капіталу (299 млн грн), 0,5% від суми депозитів у гривні (140 млн грн) і 0,8% – в іноземній валюті (115 млн грн). Такий крупний одномоментний платіж може зробити банк збитковим, хоча в стратегії зазначено, що Ощадбанк повинен вести беззбиткову діяльність.

Ощадбанк – великий гравець, і його дестабілізація може зачепити багатьох. За підсумками дев’яти місяців обсяг вкладів фізосіб у держбанку становив 42,6 млрд грн, більше коштів приватних вкладників накопичено тільки в ПриватБанку (121,5 млрд грн).

Банкіри підтримують усунення антиринкової переваги їх конкурента. Після цього залучати вкладників Ощадбанку стане складніше.

Правда України

Правда

Світ вступив у десятиліття низьких цін на нафту у діапазонах 25-50 доларів

nafta

Світ вступив в довгий період низьких цін на нафту. Про це розповів експерт з енергетики Михайло Гончар.

“Дешева нафта не на один рік або два, а на десятиліття. Ціна буде коливатися, але в низьких діапазонах – 25-50 доларів. Причини тут глобальні та локальні”, – зазначив Гончар.

Глобальними причинами експерт назвав довгі історичні періоди низьких і високих цін, які були за останні півстоліття.

“Після арабського ембарго 1973 року до 1986-го був період високих цін (ембарго ввели проти США та Західної Європи за їх підтримку Ізраїлю у “війні Судного дня” проти Сирії та Єгипту. – ред.). Потім Саудівська Аравія ініціювала падіння цін. З 1986-го до 1999-го були низькі ціни. З 2000-го до 2014-го був період високих цін. Зараз нафтовий ринок знову входить у довгий період низьких цін. Вартість нафти падає вже більше півтора років, досі немає її дефіциту, а надлишок”, – сказав експерт.

Локальними факторами експерт назвав підвищення ставки ФРС, Різдво і скасування заборони на експорт нафти з США.

“Зараз коливання ціни залежить не від нафти, а від долара і різдвяного спаду ділової активності. Федеральна резервна система США підняла облікову ставку, відбувається нібито падіння ціни на нафту. Але насправді це просто долар стає дорожче. Якщо ж ФРС буде проводити політику кількісного пом’якшення, ціна нафти може нібито рости”, – підсумував Гончар.

Правда України

Правда

Асоціація Україна-ЄС лише у короткостроковій перспективі принесе збиток РФ у 3,5 млрд доларів

Ukraine-EU

Перший заступник міністра економічного розвитку РФ Олексій Лихачов заявив, що угода Україна-ЄС про асоціацію в короткостроковій перспективі принесе збиток РФ на 3,5 млрд доларів.

Про це він сказав, представляючи в Держдумі РФ законопроект «Про припинення Російською Федерацією дії Договору про зону вільної торгівлі щодо України».

«У цілому аналіз шкоди для економіки Росії, розрахований за міжнародною загальновизнаною моделлю Global Trade Analysis Project показав, що в короткостроковій перспективі тільки від тарифної лібералізації збиток складе більше 3,5 млрд дол. для російських підприємців», – сказав Лихачов.

Як повідомлялося, Україна, Євросоюз і Росія 21 грудня проводили тристоронню зустріч у Брюсселі для досягнення домовленості про незастосування торговельних обмежень з боку РФ щодо нашої країни у зв’язку з імплементацією зони вільної торгівлі з ЄС.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін після консультацій заявив, що вони завершилися безрезультатно.

Правда України

Правда

Українські банки зобов’язані запитувати у покупців інвалюти більше відомостей

valuta

Українські банки зобов’язали перед продажем людям і компаніям інвалюти і її переказах за кордон запитувати більше відомостей і перевіряти їх достовірність.

Про це йдеться у телеграмі Нацбанку №25-02002 / 101 317 («Про використання індикаторів підозрілих фінансових операцій»), якою встановлюються додаткові вимоги до чотирьох типів операцій: купівля валюти для подальшого переказу за кордон, переказ в іншу країну ВКВ, що є на рахунку, відправка за кордон гривні та отримання зарубіжних кредитів або поворотної фінансової допомоги.

Якщо раніше для покупки валюти на міжбанку, банк запитував у компанії документи за контрактом, під який вчиняється придбання, то тепер він почне збирати додаткову інформацію про саме підприємство і його роботу.

«Потрібно буде запитувати відомості про оборот підприємства, його податкову декларацію, баланс з податковою відміткою. Все це повинно аналізуватися у фінустанові і зіставлятися з обсягами операцій. Якщо, наприклад, з’ясується, що оборот компанії становить $ 5 млн., а вона хоче купити $ 10 млн., то їй, швидше за все, буде відмовлено у проведенні операції», – навів приклад директор департаменту казначейства комбанку Василь Невмержицький.

Ще жорсткіше будуть перевірятися платежі, що направляються в офшорні юрисдикції, а також в країни Балтії – вимоги за ними Нацбанк прописав окремо. Зобов’язавши банкірів не просто запитувати інформацію про відправників грошей у цих напрямках, але і збирати максимум даних про одержувачів коштів.

Фінансисти не мають право робити платіж, поки не дізнаються, хто є кінцевим власником (власниками) компанії-одержувача українських грошей – у них повинні бути копії всіх правовстановлюючих документів. А також податкові декларації цих компаній, з документами про походження коштів. При цьому наш відправник грошей повинен буде довести економічну доцільність операції з офшорною компанією або балтійським підприємством.

Ще в окрему категорію НБУ відніс платежі українських імпортерів, які завозили товари більше 2 років тому (за митною декларацією), а платити за них вирішили тільки зараз. Щоб відправити гроші за кордон, їм також доведеться документально доводити економічну доцільність такої операції, і надати фінансовий звіт на останню звітну дату, що підтверджує наявність кредиторської заборгованості, і документ з інформацією про джерела походження коштів компанії.

Під жорсткий контроль банкіри, за новим документом, зобов’язані взяти всі перекази пересічних громадян на суму понад $ 150 тис. Крім договору, за яким перераховуються гроші (наприклад, договору з медичним або навчальним закладом), людині для великого платежу потрібно надати копію своєї останньої податкової декларації і доходи, а також майнову декларацію – ймовірно, нацбанківці хочуть таким чином змусити людей активніше декларувати свої доходи і активи. Особливо тих, хто здійснює великі покупки за кордоном (квартири, будинки, землю), і ніяк не може обійтися без безготівкового переказу коштів. А також тих, хто готується виїхати на ПМЖ.

Крім цього від українця вимагатимуть документ, підтверджуючий його джерело доходу – зазначена в ньому сума не може бути менше тієї, яка відправляється за кордон.

У випадку з фізособою також доведеться обгрунтовувати економічну доцільність закордонного платежу. Наприклад, у випадку із закордонним лікуванням доведеться довести, чому було обрано лікування в одній берлінській клініці за $ 200 тис., коли в лікарні по сусідству точно такий же курс коштує $120 тис. І надати інформацію про медустанову.

Відзначимо, на поточний момент банки по-різному знімають плату за закордонні платежі з рахунку на рахунок. Одні працюють за фіксованою платою: від $ 50 до $ 100 за переказ. А інші за комісію – 1-2% суми.

Правда України

Правда

Кабінет міністрів буде щорічно оцінювати фізичну підготовку населення України

fizpidgotovka

Кабінет міністрів України доручив профільним міністерствам та місцевим адміністраціям забезпечити з 2017 року проведення щорічної оцінки фізичної підготовленості населення України.

Відповідну постанову уряду №1045 від 9 грудня 2015 оприлюднено на офіційному сайті Кабміну.

Згідно з документом, Кабмін поручив Міністерству молоді та спорту, Міністерству освіти і науки, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству оборони, Раді міністрів АРК, обласним адміністраціям та Київській та Севастопольській міським держадміністраціям розробити протягом 2016 тести і нормативи для проведення щорічної оцінки фізичної підготовленості населення України і забезпечити починаючи з 2017 року проведення такої підготовки.

Уряд також має профільним міністерствам та місцевим адміністраціям подавати щороку до 1 грудня Міністерству молоді та спорту інформацію про проведення щорічної оцінки фізичної підготовленості населення України для її узагальнення та подання до 30 грудня Кабінетові міністрів України.

Координацією заходів центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо проведення такої щорічної перевірки буде Мінмолоді.

Крім того, Кабмін затвердив порядок проведення щорічної оцінки фізичної підготовленості населення України, згідно з яким “метою щорічного оцінювання є визначення та підвищення рівня фізичної підготовленості населення України, створення належних умов для фізичного розвитку різних груп населення, поліпшення його здоров’я, забезпечення здатності до високопродуктивної праці, захисту суверенітету і територіальної цілісності України, а також сприяння у вихованні патріотизму та громадянської позиції“.

Правда України

Правда

У світі виявилося дуже багато зайвої нафти, тому ціни продовжать падати

cina-nafta

З 2016 року ціни на нафту продовжують падати, проте відповідного зниження вартості бензину в Україні спостерігатися не буде. Хороші новини очікують тільки автомобілістів, які використовують газ. Є декілька чинників, які впливають на ситуацію.

“У світі виявилося дуже багато зайвої нафти. Швидко знизити її видобуток технологічно неможливо. Нафтовидобуток – це не кран на кухні, який можна закрити легким рухом руки. У галузь вкладено гроші, причому чималі, інвестори розраховують на прибуток. До того ж інерція ринку завжди дуже сильна“, – розповідає Сергій Куюн.

За його словами, нормальній конкуренції заважає тіньовий ринок, в якому перебуває приблизно 25% ринку бензину. Оборот “тіні” Куюн оцінює в межах 7 млрд грн.

Крім того, підкреслює Володимир Омельченко, трейдери масово порушують конкурентне законодавство. “Змова на ринку нафтопродуктів була, є і, швидше за все, буде і надалі. Різні структури ділять ринок і диктують свої умови. Через це ціни на паливо завищені ще на 5-10%. Тобто на 1-2 грн на літр палива”, – пояснив експерт.

Однак автомобілісти, що використовують пропан-бутан, можуть серйозно заощадити. “Привезли дуже багато скрапленого газу, причому з різних країн. У результаті ціна буде знижуватися. Ми очікуємо зниження ціни, як максимум, до 8 гривень за літр”, – зазначив Куюн.

Правда України

Правда

Коломойський давав скандальне інтерв’ю в стані сильного алкогольного сп’яніння

kolomoyiski

Трохи протверезівши і зрозумівши, що він набалакав, Коломойський повідомив у коментарі:

“Інтерв’ю, звичайно, гостре та місцями смішне, але хочу багатьох засмутити: я не давав інтерв’ю жодній газеті. Зараз консультуюся з адвокатами стосовно своїх подальших дій у зв’язку з виходом цього матеріалу”, – сказав дегенерат бєня.

Інтерв’ю, яке вийшло, було записано відомим британським журналістом Олівером Керролом.

Депутат БПП Сергій Лещенко заявив, що спілкувався із журналістом, і той розповів, що мав розмову із Коломойським впродовж 3,5 годин.

“Я зв’язався з автором матеріалу Олівером Керроллом, який, звичайно ж, підтвердив, що всі цитати Коломойського – правда. Вони спілкувалися 3,5 години в листопаді. У журналіста є аудіозапис розмови. Олівер – фрілансер, і під час листування з Коломойським назвав кілька видань, в яких могло б вийти інтерв’ю.”, – повідомив Лещенко.

Феерическое интервью Коломойского, где он наговорил о Тимошенко, Саакашвили, Ложкине, Ахметове, записал мой товарищ Oliver Carroll, для которого я когда-то даже подготовил с десяток статей для британского сайта openDemocracy. Оливер хорошо говорит по-русски, работал редактором в российского Esquire, последние годы жил в Киеве. Поэтому я полностью доверяю тому, что пишет Кэролл.

Сейчас Коломойский утверждает, что не давал такого интервью. Я связался с автором материала Оливером Кэроллом, который, конечно же, подтвердил, что все цитаты Коломойского – правда. Они общались 3,5 часа в ноябре. У журналиста есть аудиозапись разговора. Оливер – фрилансер, и во время переписки с Коломойским назвал несколько изданий, в которых могло бы выйти интервью.

Я бы очень хотел, чтобы Оливер выложил в сеть полностью весь разговор. А Коломойскому же можно посоветовать общаться с журналистами только на трезвую голову. И спасибо за “сдачу” агентурной сети.

Правда України