Правда

ЄС подав до суду на Польщу через «підрив» незалежності судової системи

Європейський союз подав до базованого у Люксембурзі Європейського суду скаргу на Польщу через стурбованість щодо «поваги до верховенства права і незалежності суддів Верховного суду країни».

«Глибоко стурбована продовженням дій, які підривають незалежність судової системи в Польщі», – заявила віцепрезидент Європейської комісії Віра Журова 31 березня, вказавши на тривалий тиск на суддів, попри попередні рішення Європейського суду з цього приводу.

Представник польського уряду Пьотр Мюллер у відповідь заявив про відсутність «юридичного або фактичного обґрунтування» такого кроку, заявивши, що «регулювання питань, пов’язаних з судовою системою, є винятково національної сферою».

Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, приділяє особливу увагу діям Дисциплінарної палати Верховного суду Польщі, яку звинувачують в тому, що вона слідувала вказівкам уряду прем’єр-міністра Матеуша Моравецького. Комісія висловлювала занепокоєння з приводу випадків скасування імунітету суддів для порушення проти них кримінальних справ, а також заходів щодо їх тимчасового відсторонення з посад або скорочення їхньої заробітної плати.

Дисциплінарна палата Верховного суду Польщі продовжує працювати, попри постанову Європейського суду від квітня 2020 року про призупинення її діяльності.

Європейська комісія 31 березня зажадала, щоб Європейський суд ухвалив рішення про призупинення виконання минулих рішень Дисциплінарної палати доти, доки суд ЄС не винесе остаточного рішення з цього питання.

Європейська комісія також почала судовий розгляд проти Польщі щодо національного законодавства про судову систему і в грудні сповістила польський уряд про додаткові скарги. Раніше цього місяця суд ЄС встановив, що окремі частини реформи в Польщі, проведеної в 2019 році щодо системи правосуддя, викликають «системні сумніви».

Правда

Коронавірус: Німеччина обмежує використання вакцин AstraZeneca

Згідно з новим розпорядженням, люди молодші за 60 років можуть отримати щеплення цією вакциною, але лише «після висновку лікарів і після індивідуального аналізу ризику і детальних пояснень»

Правда

Італія: поліція заарештувала російського чиновника та італійського офіцера флоту за підозрою у шпигунстві

Карабінери затримали обох під час зустрічі напередодні ввечері, 30 березня, відразу після передачі італійцем документів в обмін на гроші

Правда

Президент Афганістану заявив про готовність передати владу наступнику в разі дострокових виборів

Саміт відбувається в той час, коли Сполучені Штати та інші держави намагаються реанімувати мирний процес, наполягаючи на створенні нового перехідного уряду

Правда

США оголосили про допомогу сирійцям, потерпілим від режиму Асада та авіаударів Росії

Допомога США призначена для 13,4 мільйона сирійців у самій Сирії, а також 5,6 мільйона сирійських біженців у Туреччині, Лівані, Йорданії, Іраку та Єгипті

Правда

НАТО: авіація альянсу перехопила кілька груп російських літаків

Винищувачі НАТО 10 разів підіймалися в повітря 29 березня для перехоплення російських бомбардувальників і винищувачів над Північною Атлантикою, Північним морем, Чорним морем і Балтійським морем

Правда

В Афганістані вбили трьох медпрацівниць, які проводили вакцинацію від поліомієліту

Афганістан і сусідній Пакистан, де періодично бойовики нападають на медпрацівників, є єдиними країнами в світі, де все ще поширений поліомієліт