Світ

Іран заявив, що переговори щодо ядерної угоди відновляться «дуже скоро»

Високопоставлений чиновник США 23 вересня висловив розчарування через відсутність з боку Ірану руху до переговорів про відновлення ядерної угоди зі світовими державами

Світ

У Росії заявили про початок четвертої хвилі COVID-19

У Росії зафіксовано новий сплеск захворюваності на COVID-19. За офіційними даними, зростання на 6-7% спостерігається у 36 регіонах, в тому числі і в Москві.

Як передає Російська служба Радіо Свобода, низка регіонів вже оголосила про четврту хвилю.

Число нових випадків перевищує 21 тисячу на день, офіційно загальна кількість інфікованих з початку пандемії наближається до позначки в 7,5 мільйонів осіб.

У Росії повністю вакциновані 43 мільйона людей (29% населення), це менше за середньосвітовий рівень вакцинації (43,7%).

Світ

У Празі відкрився міжнародний книжковий ярмарок

Одна з найбільших літературних подій у Європі – 26-ий міжнародний ярмарок «Світ книги» відкрився у Празі. Книжкові ексопзиції, зустрічі з письменниками, видавцями, шанувальниками книги традиційно відбуваються в найбільшому виставковому  центрі столиці – Промисловому палаці в Голешовицях.

Цього року почесним гостем ярмарку є Франція, зокрема, особлива увага присвячена відомому чеському і французькому письменникові Міланові Кундері. До почесних гостей «Світу книги» належить також також одне з найстарших чеських музичних видавництв Suprafon (засноване 1927 року, назва від відомої чеської грамофонної фірми).

Гасло цьогорічного свята книги – «Мій дім у мові». Тему «Література як голос свободи»  представляють на «Світі книги» білоруські письменники, зокрема, Сяргей Абламейка, Макс Шчур, Андрей Хадановіч, Сяргей Шупа та інші.

Як повідомило у фейсбуці посольство України в Чехії,  українську літературу на празькому ярмарку представляє письменник Тарас Прохасько. Зустріч з автором відбудеться 24  вересня в Літературній залі.

Всього у цьогорічному «Світі книги» бере участь близько 300 видавництв з 27 краін світу, гостями свята є понад 600 письменників, поетів, видавців, літературознавців.

Низка подій «Світу книги» через коронавірусні обмеження проводиться на відкритому повітрі, до виставкових павільйонів допускають тільки відвідувачів у захисних масках, а їхня кількість регулюється визначеними нормами.

«Світ книги» у Празі триватиме до 26 вересня.

Світ

«Немає ознак» повернення Ірану до ядерних переговорів – високопосадовець США

Президент США Джо Байден сказав на сесії Генеральної асамблеї ООН цього тижня, що Сполучені Штати готові повернутися до угоди, якщо «Іран зробить те саме»